محصولات آرایشی بهداشتی لابورن

ارسال رایگان سفارش‌های بالای 100 هزار تومان

ضمانت اصالت کالا

02166923599 - 02166908530 (فکس): 02166908804

ارسال رایگان سفارش‌های بالای 100 هزار تومان

خانه / مقالات / تفاوت کرم بدن، کره بدن و لوسیون بدن

تفاوت کرم بدن، کره بدن و لوسیون بدن

تفاوت کرم بدن، کره بدن و لوسیون بدن

سه واژه کرم بدن و لوسیون بدن و کره بدن در واقع وظیفه مرطوب کردن و جلوگیری از خشک شدن پوست را بر عهده دارند. ولی این سه محصول باهم تفاوت هایی نیز دارند که در این مطلب می خواهیم به آنها اشاره کنیم. بسیاری از افراد برای مرطوب کردن پوست خود، از کرم های آرایشی بهداشتی و یا کرم های مرطوب کننده موجود در بازار استفاده می کنند. عده ای دیگر نیز برای مرطوب کردن پوست خود از لوسیون های مختلفی استفاده میکنند. گه گاهی نیز واژه کره بدن به گوشمان میخورد. کره بدن چیست؟

همان طور که در ابتدا گفته شد هر سه محصول یاد شده وظیفه آبرسانی و چرب کردن پوست را دارند. ولی میزان غلظت و مدت زمان جذب آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال لوسیون ها که از آب و روغن های گیاهی تشکیل می شوند دارای کمترین غلظت نسبت به کرم های بدن و کره بدن هستند. برای افرادی که دارای پوست خشک و حساس می باشند استفاده از لوسیون ها سفارش می شود. این بدان معنا نیست که لوسیون برای این افراد از کرم های مرطوب کننده بهتر است. متاسفانه در بازار آرایشی بهداشتی هیچ مرزی بین لوسیون و کرم وجود ندارد و شما می بایست از هر کدام به پوست خود بیشترین سازگاری را دارد، مصرف کنید. کرم ها در مقایسه با لوسیون ها دارای غلظت بیشتری هستند. این امر باعث شده است که ماندگاری کرم های بدن به نسبت لوسیون ها بیشتر باشد. پس اگر به دنبال محصولی با ماندگاری بالاتری هستید کرم های مرطوب کننده را جایگزین لوسیون های مرطوب کننده کنید. عبارت دیگری که  قطعا از لوسیون و کرم بدن به مراتب کمتر شنیده اید، کره بدن است. کره بدن که از ترجمه عبارت body butter می باشد از کره های گیاهی و نیمه جامد تشکیل شده است. وظیفه کره بدن نیز همانند کرم ها و لوسیون ها مرطوب نگه داشتن سطح پوست انسان می باشد. ولی در رابطه با کره بدن می بایست این نکته را توجه داشته باشید که کره بدن به دلیل غلظت بالا قدرت جذب کمتری داشته و پایداری آن نیز به مراتب بالا تر می باشد. نکته اخیر برای بساری از افراد که به دنبال محصولی با قدرت ماندگاری بالا هستند خوشحال کننده باشد. ولی افرادی که پوست چربی دارند، باید از استفاده کره های بدن خود داری نمایند. زیرا چربی بالای روی پوست آنها باعث می شود که کره بدن به سختی جدب شود و این امر باعث مسدود شدن منافذ پوستی می شود. همان طور که در مطالب گدشته گفته شد مسدود شدن منافذ پوستی باعث چین و چروک ها و همچنین جوش های سطحی میشود. به همین خاطر است که به افراد با پوست چرب توصیه می شود که از کرم های سبک با جذب سریع استفاده نمایند. کرم سافت لابورن به دلیل سبک بودن بی نظیرش برای افرادی که پوست چرب دارند نیز توصیه می شود. در ادامه برای هر 3 گروه پوست خشک و پوست چرب و پوست نرمال پیشنهاد هایی می شود که در ادامه به آنها اشاره می شود.

کدام یک برای پوست خشک مناسب است

پوست های خشک از جمله پوست هایی هستند که می بایست حتما از آنها به درستی مراقبت شود. اگر شما دارای پوست خشک و حساس هستید برای شما کرم های مرطوب کننده مخصوص پوست های خشک و همچنین اگر پوستتان خیلی خشک است کره های گیاهی بدن را توصیه می کنیم. فقط به یاد داشته باشید که همواره محصولی با کیفیت مناسب را انتخاب کنید. کرم های مرطوب کننده لابورن به دلیل داشتن روغن های گیاهی از جمله روغن بادام و روغن جوانه گندم یک توصیه مناسب برای شما است.

کدام یک برای پوست نرمال خوب است

برای افرادی که دارای پوست نرمال هستند توصیه می شود که از کرم های مرطوب کننده حاوی روغن های طبیعی از جمله روغن بادام و روغن جوانه گندم و یا روغن گردو استفاده نمایند. همچنین اگر علاقه مند به استفاده از لوسیون های بدن هستند حتما نسبت به کیفیت آنها توجه کافی را داشته باشند. پوست های نرمال به نسبت سایر پوست ها به مراقبت کمتری نیاز دارند. ولی بهدان معنا نیست که مراقبت از آنها را جدی نگیریم. زیرا اگر مراقبت از پوست خود را بی اهمیت تلقی کنیم، به بیماری های پوستی از جمله اگزما دچار می شویم.

کدام یک برای پوست های چرب مناسب است

افرادی که دارای پوست چرب دارند باید خیلی مراقب پوست خود و انتخاب صحیح محصولات پوستی خود باشند. زیرا پوست های چرب مستعد جوش زدن هستند. افرادی که دارای پوست چرب هستند هرگز نباید از کره بدن استفاده کنند زیرا این ماده روی پوست می ماند و باعث جوش های بدی روی صورت و یا دستان  آنها می شود. به افراد با پوست چرب توصیه می شود که از کرم های مرطوب کننده سبک و لوسیون های مناسب که به خوبی جذب پوست می شوند، استفاده کنند. لوسیون ها به نسبت کرم ها و کره بدن دارای کمترین غلظت می باشند و به همین خاطر گزینه مناسبی برای پوست های چرب محسوب می شوند.

 

محصولات آرایشی بهداشتی لابورن

کرم های مرطوب کننده لابورن به دلیل پایه ارگانیک همواره پیشنهادی مناسبی برای همه انواع پوست ها می باشد. نکته ای که می بایست همواره به آن توجه کرد این است که هر کدام از گروه های پوستی می بایست محصول مناسب خود را انختاب و استفاده نمایند. اگر شخصی محصولی را به درستی انتخاب نکند هرگز به نتیجه مطلوب خود نخواهد دست یافت.

کرم های آرایشی بهداشتی لابورن در حال حاضر با 9 عصاره مختلف و برای انواع پوست های خشک و نرمال و چرب یک پیشنهاد متفاوت می باشد. تنها کافی است که یک بار محصولات لابورن را تجربه کنید تا معنای داشتن پوستی زیبا و لطیف را تجربه کنید.