محصولات آرایشی بهداشتی لابورن

ارسال رایگان سفارش‌های بالای 100 هزار تومان

ضمانت اصالت کالا

02166923599 - 02166908530 (فکس): 02166908804

ارسال رایگان سفارش‌های بالای 100 هزار تومان

خانه / مقالات / زیبایی دست و ناخن با مانیکور و پدیکور

زیبایی دست و ناخن با مانیکور و پدیکور

در طول هفته چند بار مانیکور و پدیکور می کنید؟ آیا می دانید هیچ چیزی به اندازه مانیکور ناخن ها را جذاب و زیباتر نمی کند؟ در این مطلب به روش های زیبایی ناخن توسط مانیکور و پدیکور می پردازیم.

 

مانیکور چیست و چه تفاوتی با پدیکور دارد؟

مانیکور یک کلمه فرانسوی می باشد که در آن مرتب کردن لبه های ناخن، قطع کردن پوست های مرده لبه ناخن، هم اندازه کردن ناخن ها و چیدن سفیدی های اضافی ناخن مد نظر می باشد. پدیکور نیز همانند مانیکور است با این تفاوت که برای ناخن های پا می باشد. به گفته متخصصین زیبایی، هیچ چیزی به اندازه مانیکور و پدیکور نمی تواند دستان و پا ها را زیبا تر نشان دهد. بسیاری از افراد بر این باورند که مانیکور می بایست حتما در آرایشگاه انجام شود ولی اگر کمی دقت کنید می توانید به راحتی خودتان در منزل نیز این کار را انجام دهید. بسیاری از آرایشگاه ها و سالن های زیبایی برای انجام این کار هزینه های زیادی را می گیرند این در حالی است که نیازی به این هزینه ها نیست و می توانید خودتان هم مانیکور و پدیکور خودتان را انجام دهید.

چرا باید مانیکور کنیم؟

بسیاری از افراد از پوسته پوسته شدن پوستشان در مرز ناخن رنج می برند و باعث می شود زیبایی ناخن هایشان نیز کمتر شود. یا عده ای پوست دستشان خشک می شود و ظاهری نا خوشایند به خود میگیرد. رسیدگی منظم و با برنامه به دست و ناخن ها می تواند زیبایی آنها را دو چندان کند. ناخن انگشت های دست برخی مواقع منظم و یکسان رشد نمی کنند و این بی نظمی نا خوشایند به نظر می رسد. وقتی با کسی صحبت می کنید، معمولا از دستان خود نیز برای انتقال بهتر مفاهیم استفاده می کنید. در این مواقع فردی که به صحبت های شما گوش فرا می دهد توجه زیادی به دستان شما خواهد کرد که اگر دست هایی زیبا و ناخن هایی منظم و شیک داشته باشید، می توانید توجه آنها را بیشتر به سمت خود جلب نمایید. برای مانیکور کردن نیاز به وسایل خاص و ابزار آلات پیچیده نمی باشد. همین که در طول روز زمانی را برای سوهان کشیدن ناخن هایتان مد نظر قرار دهید، می توانید به زیبایی هر چه بیشتر ناخن هایتان کمک کنید.

ابزار های لازم برای یک مانیکور و پدیکور خوب

همان طور که گفته شد نیازی به ابزار آلات خیلی پیچیده نمی باشد و با داشتن چند ابزار ساده می توان ناخن هایی جذاب و مرتب داشته باشید. برای یک مانیکور مناسب به سوهان، لاک پاک کن، برس ناخن، قیچی کوتیکل، براق کننده ناخن، گلوله های پنبه ای و ... لازم است. البته نیازی نیست که لزوما همه این ها را داشته باشید و تنها با چند تای آنها نیز می توان ناخن هایی زیبا داشت.

شکل دادن به ناخن

یکی از نکته های بسیار مهم برای داشتن ناخنی زیبا، فرم ناخن است. بعد از اینکه دستان خود را به خوبی شستید و با حوله خشک کردید، نوبت به فرم دادن ناخن می رسد. برای همه خانم ها نمی توان یک مدل ناخن را توصیه کرد. زیرا مدل دادن ناخن هم یک کار سلیقه ای است و هم به نوع انگشتان بستگی دارد. به عنوان مثال برای افرادی که ناخن های ریز و قلمی دارند نمی توان همانند کسانی که ناخن های درشت و گوشتی دارند یکسان در نظر گرفت. توصیه می شود کسانی که ناخن های ریز نقشی دارند، به صورت بادامی ناخن هایشان را مدل بدهند و یا افرادی که انگشت های سنگینی دارند، ناخن های خود را مربع بیضی مدل بدهند.

کرم های مرطوب کننده دستان را زیبا تر نشان می دهند

تنها داشتن ناخن هایی مرتب و زیبا باعث زیبایی دستان شما نمی شود. اگر پوست دستتان نیز زیبا و جذاب نباشد، هرگز دستتان زیبا به نظر نمی رسد. برای داشتن پوستی زیبا و شاداب باید مراقبت های پوستی را نیز در کنار مانیکور جدی بگیرید و روزانه در کنار ناخن هایتان به پوست دست و پایتان نیز اهمیت بدهید. کرم های مرطوب کننده با باز سازی سلول های پوستی باعث جوان سازی و روشن شدن پوست دست و صورت شما می شود که باعث می شود دستانی زیباتر از قبل داشته باشید. اگر دست شما چین و چروک داشته باشد، رسیدگی تنها به ناخن ها چندان جلب توجه نمی کند. برند محبوب و خوش نام لابورن محصولات ارگانیک را که دارای عصاره هایی همچون جوانه گندم، روغن بادام و ... می باشد را برای دوستاران زیبایی و سلامت توصیه می نماید.

رنگ مناسب لاک ناخن های دست و پا

همانند فرم ناخن، رنگ ناخن نیز بسیار سلیقه ای می باشد و نمی توان گفت چه رنگی از کدام رنگ بهتر است. ولی بر اساس نوع انگشت و نوع پوست می توان از چند نکته ساده استفاده کرد و دستانی زیباتر داشت. اگر ناخن هایی کوتاه دارید سعی کنید که از رنگ های تیره تر استفاده کنید و اگر ناخن هایی بلند و کشیده دارید سعی نمایید از رنگ های روشن و مات استفاده کنید. کشیدن طرح هایی بر روی ناخن که این روز ها مد شده است نیز می تواند باعث زیبایی دست شما شود. افرادی که پوست های روشن دارند، استفاده از لاک های ناخن با رنگ های تیره می تواند زیبایی دستان آنها را دو چندان کند. همچنین افرادی که پوست های معمولی دارند، رنگ قرمز می تواند گزینه خوبی باشد. لازم است این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که همه رنگ ها را نمی توان در هر کجا استفاده کرد. به عنوان مثال برای مجالس رسمی و محل کار اگر قصد لاک زدن دارید، بهتر است از رنگ های خنثی و مات استفاده کنید تا کمتر جلب توجه کند.